OKRSKOVÁ SOUTĚŽ TŘEMEŠNÁ VE SLEZSKU

02.05.2015 20:22

V sobotu 2. 5. 2015 proběhlo v Třemešné ve Slezsku na hřišti okrskové kolo soutěže v požárním sportu.

Programem okrskové soutěže je štafeta družstev a následně pak požární útok. Na hasičskou štafetu si každé družstvo zvolilo 4 zástupce, kdy každý z nich musel uběhnout 100 metrů a plnit přitom překážky. První běžel s proudnicí a musel proskočit oknem, na konci svého úseku předal štafetu druhému, ten musel přeskočit zeď, třetí pak běžel s hadicemi přes kladinu, zapojil je a po přelezení kladiny zapojil spoj do rozdělovače, zapojil proudnici a před koncem úseku jí vypojil a předával čtvrtému a ten měl za úkol nést minimax 30 m a pak doběhnout do cíle.

Další disciplínou je požární útok. Hasiči za pomoci svého vybavení co nejrychleji zapojili vše potřebné a museli sestřelit vodou terče. Po shození signalizačních terčů se časomíra zastavila a zapsal se čas, který družstvo dosáhlo.

"Pro mě to bylo fajn, měli skvělou atmosféru, bez nějakých konfliktů a hlavně bez úrazu, bylo to skvělé", řekla jedna ze soutěžících Adéla Škerková.

Okresní soutěže se účastnila SDH z Osoblažského a Albrechtického okrsku. Soutěžilo se ve dvou kategorií a to ženy a muži. Na start vyběhlo 10 družstev mužů, 6 družstvem žen a mimo soutěž družstvo mladých hasičů SDH Třemešná I.

V kategorii mužů se umístili:                                         V kategorii žen:

Osoblažský okrsek:

1. místo  SDH Slezské Rudoltice                                      1. místo SDH Třemešná

2. místo SDH Liptáň                                                      2. místo SDH Slezské Rudoltice

3. místo SDH Bohušov                                                   3. místo SDH Jindřichov ve Slezsku

4. místo SDH Osoblaha                                                  4. místo SDH Bohušov

5. místo SDH Třemešná I.                                              5. místo SDH Hlinka

6. místo SDH Třemešná II.

7. místo SDH Dívčí Hrad

Albrechtický okrsek:

1. místo SDH Vraclávek                                                1. místo SDH Vraclávek

2. místo SDH Město Albrechtice

3. místo SDH Holčovice