A je to tady....

Mladí hasiči (MH) jsou součástí našeho sboru, který je samostatnou jednotkou sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Náplní kroužku mladých hasičů je vzdělávání dětí v oblasti požární ochrany (při níž děti získávají znalosti, ale i praktické zkušenosti ze všech oblastí hasičské činnosti, včetně požárního sportu), ale také se naučí vázaní základních uzlů, základy zdravovědy, azimut, orientaci mapy a další dovednosti, které využijí i v osobním životě, výlety a víkendovky.

V kolektivu mladých hasičů jsou děti vedeny ke kladnému a šetrnému přístupu k přírodě, její ochraně i využívání. Nedílnou součástí náplně pro dětskou aktivitu v kroužku je účast na sportovních soutěží, v nichž mezi sebou soutěží jednotlivé kolektivy mladých hasičů z celého okresu a také účast v celostatní soutěži Plamen.