Novinky

02.05.2015 20:22

OKRSKOVÁ SOUTĚŽ TŘEMEŠNÁ VE SLEZSKU

V sobotu 2. 5. 2015 proběhlo v Třemešné ve Slezsku na hřišti okrskové kolo soutěže v požárním sportu. Programem okrskové soutěže je štafeta družstev a následně pak požární útok. Na hasičskou štafetu si každé družstvo zvolilo 4 zástupce, kdy každý z nich musel uběhnout 100 metrů a plnit přitom...

—————

01.05.2015 22:19

PÁLENÍ ČARODĚJNIC A STAVĚNÍ MÁJE

V pátek 1. května 2015 jsme jako každý rok byli požádáni o postavení vatry na pálení čarodějnice a postavení májky.   

—————

07.03.2015 10:34

1. VÝJEZD V ROCE 2015

—————

01.03.2015 20:13

68. HASIČSKÝ PLES

Poslední sobotu v únoru naše SDH pořádalo již 68. HASIČSKÝ PLES, který se uskutečnil v místním kulturním domě od 20. hodin. Letošní ples jsme měli pro hosty připravené taneční vystoupení jak mládeže, tak i našich dospěláků. K tanci a poslechu nám hrála skupina ROCK GIRLS and MAN. Nechyběla ani...

—————

21.12.2014 19:03

VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA SDH

V sobotu 20.prosince 2014 od 17.00 hodin se konala v hospůdce u Býmů každoroční výroční valná hromada sboru. Na programu bylo seznámit členy s aktivitami a událostmi za rok 2014 a také volba nového starosty, místostarosty,členů výboru SDH  a ocenění členů za věrnost. Starostou sboru byl opět...

—————

30.11.2014 19:02

VÁNOČNÍ TRHY

V sobotu 29.11.2014 na náměstí a v prostorách kulturního domu proběhly každoroční trhy. Prodávali jsme zde zelňačku, hranolky. FOTO

—————

11.11.2014 19:01

NÁVŠTĚVA PREZIDENTA ČR

Dne 11. listopadu 2014 zavítal do naší obce pan prezident Miloš Zeman.  FOTO

—————

27.09.2014 21:02

VODKIÁDA VRACLÁVEK

Dne 27. září 2014 jsme se účastnili každoročního zakončení soutěžního zápolení ve Vraclávku. Zde jsme skončili na 6.místě.    

—————

31.08.2014 18:21

DOŽÍNKY IZBICKO

V neděli 31. srpna 2014 jsme byli spolu se zástupci obce Osoblaha pozváni k našim partnerským přátelům z IZBICKA v Polsku na "DOŽÍNKY". Letos se vše konalo ve vesnici SIEDLEC.  Naši přátelé nás uvitali a štědře pohostili.  FOTO

—————

30.08.2014 18:33

POHÁROVÁ SOUTĚŽ BÝKOV

Poslední sobotu v srpnu jsme se jeli zúčastnit pohárové soutěže v Býkově u Krnova. Naše soutěžní družstvo skončilo na 7. místě.  FOTO   

—————


Aktuality

2013

PODĚKOVÁNÍ

U příležitosti 66.hasičského plesu bylo předáno starostovi sdružení BOLKOVI JEDRZECZYKOVI 

   oficiální PODĚKOVÁNÍ ZA PRÁCI, kterou pro náš sbor udělal a stále dělá.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26. ROČNÍK MEMORIÁLU L. JAŠINSKÉHO SPOJENÝ S OSLAVY 65. VÝROČÍ ZALOŽENÍ HASIČSKÉHO SBORU

V sobotu 30. června 2012 jsme v osoblažském parku pořádali 26. ROČNÍK MEMORIÁLU L. JAŠINSKÉHO S OSLAVY 65. VÝROČÍ ZALOŽENÍ HASIČSKÉHO SBORU.  (více info později)

foto

 

SOUTĚŽ BOHUŠOV

Dne 16.6.2012 proběhla v Bohušově soutěž v požárním útoku. Naše soutěžní družstvo skončilo na 6. místě.

 

OKRSKOVÁ SOUTĚŽ

Dne 5. května 2012 proběhla  v Jindřichově ve Slezsku OKRSKOVÁ SOUTĚŽ.

FIKTIVNÍ POŽÁR V DOMOVĚ PRO SENIORY PROVĚŘIL PERSONÁL I HASIČE

Dne 22.2.2012 oznámilo operační středisko našim členům výjezdové jednotky požár domova důchodců v Osoblaze.  Na místo přijely i další dvě jednoky -  Jidřichov a Krnov.

Pět minut před šestnáctou hodinou oznámilo operační středisko požár.  V zápětí se naše výjezdová jednotka dobrovolných hasičů sjíždí k tamějšímu domovu pro seniory.  V domově důchodců hoří! Nic horšího se už snad stát nemohlo. Budova je plná starších lidí, z nichž někteří nejsou bez pomoci druhých schopni pohybu. Naštěstí se v tomto případě vše odehrává jen jako, žádné plameny, jenom diskotékový kouř. O něco později přijíždějí na pomoc jednotky z Jindřichova a Krnova.

V případě fiktivního požáru v domově pro seniory začala podle předem připraveného scénáře hořet kuchyňka ve třetím poschodí. Zaměstnanci domova postupně vyváděli obyvatele do jídelny.  Hasiči pomáhali zaměstnancům z vynášením osob, a také měli za úkol zmapovat situaci a požár uhasit. Přínosné bylo cvičení jak pro hasiče, tak pro samotné zaměstnance domova pro seniory.

FOTO

 

65. HASIČSKÝ PLES

Dne 18.2.2012 proběhl v kulturním domě tradiční hasičský ples. Letošní rok je pro nás plný jubilejních čísel, proto i náš ples byl leto pětašedesátým pořádaných naším sborem. Večer zahájil starosta SDH Boleslav Jedrzejczyk, který na výroční schůzy dostal důvěru všech a opět byl zvolen, proslovem a s přáním krásného večera. O zábavu se postarala kapela COLOR BAND. Jako každý rok, tak i letos jsme si pro hosty připravili bohatou tombolu o zajímavé ceny. Letošní rok jsme si jako první cenu připravili ELEKTRONICKÝ MECHANISMUS NA OTEVŘENÍ BRÁNY,kterou nám darovala fa DLUHOŠ s. r. o., jako druhá cena byl SATELITNÍ PŘIJÍMAČ NA DVĚ TELEVIZE. Celý večer se vydařil a účastníci se bavili do pozdních ranních hodin.

FOTO

 

 

VÝJEZD - POŽÁR MĚSTO ALBRECHTICE

Dne 7.12.2011 ve 22:00 oznámilo operační středisko našim členům výjezdové jednotky požár pily v areálu hospodářských budov v Městě Albrechticích.

Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Bruntálu a Krnově a s nimi sedm jednotek dobrovolných hasičů – Světlá Hora, Bohušov, Jindřichov, Osoblaha, Vrbno pod Pradědem, Liptaň a Město Albrechtice.
Již při příjezdu prvních hasičů hořela stolárna v objektu o půdorysu 30 x 15 metrů vysokým plamenem, zásah komplikovalo velké množství dřeva uvnitř a v okolí objektu. Požár poničil nejméně polovinu objektu, včetně střechy, část střechy se propadla. Hasiči dostali požár pod kontrolu za dvě a půl hodiny, dohašování jim zabralo necelou hodinu.

(HZS Moravskoslezského kraje)

VIDEO

FOTO

 

TECHNICKÁ POMOC PŘI POŽÁRU LESA V DÍVČÍM HRADĚ

Dne 7.12.2011 po 15 hodině byla naše jednotka přivolána jako technická pomoc u hašení požáru lesa v Dívčím Hradě. 

Dobrovolní hasiči z Dívčího Hradu místo zkontrolovali, a k požáru přivolali další hasičské jednotky, aby požár uhasili. 

 

FOTO ZDE

 

 

5. VÁNOČNÍ TRHY SPOJENÉ S MIKULÁŠKOU NADÍLKOU A ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMKU

Dne 3.12.2011 proběhli  na osoblažském náměstí a v kulturním domě  5. VÁNOČNÍ TRHY SPOJENÉ S MIKULÁŠKOU NADÍLKOU A ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMKU.

V tomto předvánočním shonu dodávají vánoční trhy svými stánky se stylovým vánočním zbožím, svařeným vínem a vánočními koledami, alespoň trochu vánoční romantiky a nostalgie. Na akci děti psaly i dopisy Ježíškovi.
Vánoční trhy probíhaly na místním náměstí a ve všech prostorách kulturního domu v Osoblaze. V průběhu oslav se návštěvníci mohli zapojit do zdobení vánočního pečiva a společně si připomenout vánoční zvyky.  Nechybělo také občerstvení u Hasičů. Kulturní program doplnilo milé vystoupení dětí z mateřské a základní školy. Vrcholným programem podvečera pak byla Mikulášská nadílka a rozsvícení Vánočního stromu.

 

VIDEOREPORTÁŽ ZDE

FOTO ZDE

 

 

HANYSKŮV MEMORIÁL

Dne 2. 7. 2011 jsme se zúčastnili pohárové soutěže ve Slezských Rudolticích pod názvem "HANYSKŮV MEMORIÁL". Soutěže se účastnilo celkem 8 družstev mužů a 2 družstva žen. Muži běželi na 3B a ženy na 2B.  I přes špatné počasí se soutěž vydařila.

MUŽI:                                                                        ŽENY:

1. Vraclávek                21,29 s                                 1. Hlinka                    34,65 s              

2. Janovice                 21,42 s                                 2. Bohušov                 34,74 s

3. Suchá Rudná           22,69 s                            

 

                                  

 

 

3. HUDEBNÍ OSOBLAŽSKÉ LÉTO SPOJENÉ S HASIČSKÝM DNEM

Ve dnech 24. 6. a 25. 6. 2011 proběhlo v Osoblaze 3. HUDEBNÍ LÉTO SPOJENÉ S HASIČSKÝM DNEM. Bohatý program, jídlo a pití, dobré počasí (až na to že bylo mokro a sem tam zapršelo) přilákalo do osoblažského parku mnoho lidí. Páteční hvězdou večera byla VĚRA MARTINOVÁ a JAMIE MARSHALL. O večerní zábavu se postarala kapela GALAXY z Olomouce.

Sobotní den odstartoval hasičksou soutěží, do které se přihlásilo 9 družstev mužů a 3 družstva žen. Naše soutěžní družstvo vybojovalo krásné 3. místo.  Ve 14.00 šel z náměstí průvod doprovázený dechovým orchestrem  MLADÝCH z Krnova, kteří doprovázeli soubor mažoretek RYTMUS z Ostravy. Pozvání přijal i taneční soubor HALAS z Polska. Zlatým hřebem dne byla zpěvačka HEIDI JANKŮ, která rozproudila všechny věkové generace. Po jejím vystoupení následovala mladá rocková kapela NEVÍM a kapela LOKOMOTIVA s PETREM VONDRÁČKEM. O večerní zábavu se postarala skupina KOLOREZ. Všichni se bavili až do pozdních ranních hodin.

                                   

 

 

                                 

  • 64. HASIČSKÝ PLES

Dne 12. února 2011 v pátek proběhl v kulturním domě hasičský ples. Šedesátý čtvrtý ročník byl zahájen proslovem starosty SDH následovaný vystoupením taneční soubor "PULS" z Opavy. Tombola byla bohatá a hlavní cennou byl letos "digitální fotoaparát".  O zábavu bylo postaráno, všichni se dobře bavili až do pozdních ranních hodin. 

 

 

  • ČLENSKÁ SCHŮZE

Dne 15.1.2011 proběhla v hasičské zbrojnici schůze, na které se volil nový výbor a projednával se nastávající hasičský ples.

 

 

  • VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA

Dne 18.12.2010 proběhla výroční valná hromada sdružení, na které byli vyznamenáni medailí za příkladnou práci tito členové:

Jaroslav Krupiňský

František Lainka

Rudolf Šmíd

Jiřina Grajciarová

 

  • OSOBLAŽSKÉ VÁNOČNÍ TRHY SPOJENÉ S MIKULÁŠSKOU NADÍLKOU PRO DĚTI

Všechny organizace v Osoblaze pořádají dne 4.12.2010 v 9:00 hodin na náměstí a v kulturním domě v Osoblaze

 VÁNOČNÍ TRHY 

PROGRAM:

9:00 hod. – pravá venkovská zabíjačka u kulturního domu s prodejem výrobků a masa

10:00 hod. – zpřístupnění výstavních a prodejních prostor

 

V odpoledních hodinách  program dětí základní a mateřské školy v kulturním domě a na náměstí

 

 

Po celý průběh akce možnost aktivně se zúčastnit výroby adventních věnců a svícnů, zdobení vánočního pečiva a provozování vánočních zvyků.

Současně proběhne soutěž o nejhezčí adventní věnec (pouze 1 na osobu), do soutěže se můžete přihlásit u paní J.Sulkové, tel.723579728.

 

 

Akci provázejí výstavky a prodej vánočního pečiva, vánočních výrobků, rukodělných prací a osoblažské krajky, možnost zakoupení obecních suvenýrů.

Jistě přijde i Mikuláš!

 

 Možnost občerstvení u mnoha stánků: koláčky, rohlíčky, preclíky, trubičky, perníčky,

zvěřinový guláš, uzeniny, medovina, grog, svařák apod. Po setmění bude rozsvícen vánoční strom na náměstí.

 

 

Vstup volný, pro každé dítě připraven mikulášský dáreček.

 

 

  • VODKIÁDA VRACLÁVEK

Dne 18.9.2010 se uskutečnila ve Vraclávku netradiční hasičská soutěž pod názvem "VODKIJÁDA". Tato soutěž je vždy poslední v roce, a každé družstvo se odreáguje a užije si srandy. Jelo se dvoukolově. Soutěžš se účastnilo celkem 8 družstev. Přijelo také družstvo hasičů z Jeseníku a družstvo z Norberčan a soutěže se také zúčastnily dvě družstva ŽEN. Soutěž se vydařila, přálo i počasí.

Umístění družstev:                          muži                                                        ženy

1. VRACLÁVEK                   47:01                    1. BOHUŠOV        72:70

2. SUCHÁ RUDNÁ               54:36                2. ÚVALNO          77:37

3. SLEZSKÉ RUDOLTICE         58:44

 

4. NORBERČANY                 64:39  

5. OSOBLAHA                    68:87

6. JESENÍK                      89:32

  

  • POHÁROVÁ SOUTĚŽ HOLČOVICE

Dne 21.8.2010 jsme se zúčastnili soutěže v Holčovicích. Bylo zde celkem 8 družstev mužů a 2 družstva žen. Umístili jsme se na

6. místě. Soutěž se vydařila a počasí přálo.

 

Fotografie zde

Reportáž na youtube zde

 

  • POHÁROVÁ SOUTĚŽ VRACLÁVEK

Dne 17.7.2010 jsme se účastnili pohárové soutěže ve Vraclávku, kde jsme obsadili 10. místo, které jsme si také vylosovali jako startovní číslo. Celou soutěž doprovázelo slunce a vedra, ale ke konci soutěže začalo silně pršet a bouřit.

 

Fotografie ze soutěže naleznete zde

Video ukázku naleznete zde a zde

 

 

  • IZBICKO - "SVATOJÁNSKÁ NOC"

Dne 26.6.2010 jsme byli spolu s obcí pozváni k našim partnerským přátelům z Izbicka v Polsku na "SVATOJÁNSKOU NOC". Naši přátelé nás uvítali a štědře pohostili. Podívali jsme se na představení tanečních souborů z Polska, také zde soutěžili o nejhezčí věnečky, které jsme pak společně i s loučemi s ohněm pouštěli po vodě, poslechli si písničky dvou polských kapel a na závěr jsme shlédli krásný ohňostroj, který trval asi 20 minut. Všem se nám tam líbilo.

Fotografie naleznete zde