64. HASIČSKÝ PLES

Dne 12. února 2011 v pátek proběhl v kulturním domě hasičský ples. Šedesátý čtvrtý ročník byl zahájen proslovem starosty SDH následovaný vystoupením taneční soubor "PULS" z Opavy. Tombola byla bohatá a hlavní cennou byl letos "digitální fotoaparát". O zábavu bylo postaráno, všichni se dobře bavili až do pozdních ranních hodin.

3. HUDEBNÍ OSOBLAŽSKÉ LÉTO SPOJENÉ S HASIČSKÝM DNEM

Ve dnech 24. 6. a 25. 6. 2011 proběhlo v Osoblaze 3. HUDEBNÍ LÉTO SPOJENÉ S HASIČSKÝM DNEM. Bohatý program, jídlo a pití, dobré počasí (až na to že bylo mokro a sem tam zapršelo) přilákalo do osoblažského parku mnoho lidí. Páteční hvězdou večera byla VĚRA MARTINOVÁ a JAMIE MARSHALL. O večerní zábavu se postarala kapela GALAXY z Olomouce.

Sobotní den odstartoval hasičksou soutěží, do které se přihlásilo 9 družstev mužů a 3 družstva žen. Naše soutěžní družstvo vybojovalo krásné 3. místo.  Ve 14.00 šel z náměstí průvod doprovázený dechovým orchestrem  MLADÝCH z Krnova, kteří doprovázeli soubor mažoretek RYTMUS z Ostravy. Pozvání přijal i taneční soubor HALAS z Polska. Zlatým hřebem dne byla zpěvačka HEIDI JANKŮ, která rozproudila všechny věkové generace. Po jejím vystoupení následovala mladá rocková kapela NEVÍM a kapela LOKOMOTIVA s PETREM VONDRÁČKEM. O večerní zábavu se postarala skupina KOLOREZ. Všichni se bavili až do pozdních ranních hodin.

HANYSKŮV MEMORIÁL

Dne 2. 7. 2011 jsme se zúčastnili pohárové soutěže ve Slezských Rudolticích pod názvem "HANYSKŮV MEMORIÁL". Soutěže se účastnilo celkem 8 družstev mužů a 2 družstva žen. Muži běželi na 3B a ženy na 2B.  I přes špatné počasí se soutěž vydařila.

POŘADÍ DRUŽSTVO /  MUŽI ČAS
1. SDH Vraclávek 21,29 s
2. SDH Janovice 21,42 s
3. SDH Suchá Rudná 22,69 s

POŘADÍ DRUŽSTVO / ŽENY ČAS
1. SDH Hlinka 34,65 s
2. SDH Bohušov 34,74 s

5. VÁNOČNÍ TRHY SPOJENÉ S MIKULÁŠKOU NADÍLKOU A ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMKU

Dne 3.12.2011 proběhli  na osoblažském náměstí a v kulturním domě  5. VÁNOČNÍ TRHY SPOJENÉ S MIKULÁŠKOU NADÍLKOU A ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMKU.

V tomto předvánočním shonu dodávají vánoční trhy svými stánky se stylovým vánočním zbožím, svařeným vínem a vánočními koledami, alespoň trochu vánoční romantiky a nostalgie. Na akci děti psaly i dopisy Ježíškovi.
Vánoční trhy probíhaly na místním náměstí a ve všech prostorách kulturního domu v Osoblaze. V průběhu oslav se návštěvníci mohli zapojit do zdobení vánočního pečiva a společně si připomenout vánoční zvyky.  Nechybělo také občerstvení u Hasičů. Kulturní program doplnilo milé vystoupení dětí z mateřské a základní školy. Vrcholným programem podvečera pak byla Mikulášská nadílka a rozsvícení Vánočního stromu.

VIDEOREPORTÁŽ ZDE

FOTO ZDE

TECHNICKÁ POMOC PŘI POŽÁRU LESA V DÍVČÍM HRADĚ

Dne 7.12.2011 po 15 hodině byla naše jednotka přivolána jako technická pomoc u hašení požáru lesa v Dívčím Hradě.

Dobrovolní hasiči z Dívčího Hradu místo zkontrolovali, a k požáru přivolali další hasičské jednotky, aby požár uhasili.

FOTO ZDE

VÝJEZD - POŽÁR MĚSTO ALBRECHTICE

Dne 7.12.2011 ve 22:00 oznámilo operační středisko našim členům výjezdové jednotky požár pily v areálu hospodářských budov v Městě Albrechticích.

Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Bruntálu a Krnově a s nimi sedm jednotek dobrovolných hasičů – Světlá Hora, Bohušov, Jindřichov, Osoblaha, Vrbno pod Pradědem, Liptaň a Město Albrechtice.
Již při příjezdu prvních hasičů hořela stolárna v objektu o půdorysu 30 x 15 metrů vysokým plamenem, zásah komplikovalo velké množství dřeva uvnitř a v okolí objektu. Požár poničil nejméně polovinu objektu, včetně střechy, část střechy se propadla. Hasiči dostali požár pod kontrolu za dvě a půl hodiny, dohašování jim zabralo necelou hodinu.

(HZS Moravskoslezského kraje)