26. ROČNÍK MEMORIÁLU L. JAŠINSKÉHO SPOJENÝ S OSLAVY 65. VÝROČÍ ZALOŽENÍ HASIČSKÉHO SBORU

V sobotu 30. června 2012 jsme v osoblažském parku pořádali 26. ROČNÍK MEMORIÁLU L. JAŠINSKÉHO S OSLAVY 65. VÝROČÍ ZALOŽENÍ HASIČSKÉHO SBORU.  (více info později)

SOUTĚŽ BOHUŠOV

Dne 16.6.2012 proběhla v Bohušově soutěž v požárním útoku. Naše soutěžní družstvo skončilo na 6. místě.

OKRSKOVÁ SOUTĚŽ

Dne 5. května 2012 proběhla  v Jindřichově ve Slezsku OKRSKOVÁ SOUTĚŽ.

FIKTIVNÍ POŽÁR V DOMOVĚ PRO SENIORY PROVĚŘIL PERSONÁL I HASIČE

Dne 22.2.2012 oznámilo operační středisko našim členům výjezdové jednotky požár domova důchodců v Osoblaze.  Na místo přijely i další dvě jednoky -  Jidřichov a Krnov.

Pět minut před šestnáctou hodinou oznámilo operační středisko požár.  V zápětí se naše výjezdová jednotka dobrovolných hasičů sjíždí k tamějšímu domovu pro seniory.  V domově důchodců hoří! Nic horšího se už snad stát nemohlo. Budova je plná starších lidí, z nichž někteří nejsou bez pomoci druhých schopni pohybu. Naštěstí se v tomto případě vše odehrává jen jako, žádné plameny, jenom diskotékový kouř. O něco později přijíždějí na pomoc jednotky z Jindřichova a Krnova.

V případě fiktivního požáru v domově pro seniory začala podle předem připraveného scénáře hořet kuchyňka ve třetím poschodí. Zaměstnanci domova postupně vyváděli obyvatele do jídelny.  Hasiči pomáhali zaměstnancům z vynášením osob, a také měli za úkol zmapovat situaci a požár uhasit. Přínosné bylo cvičení jak pro hasiče, tak pro samotné zaměstnance domova pro seniory.

65. HASIČSKÝ PLES

Dne 18.2.2012 proběhl v kulturním domě tradiční hasičský ples. Letošní rok je pro nás plný jubilejních čísel, proto i náš ples byl leto pětašedesátým pořádaných naším sborem. Večer zahájil starosta SDH Boleslav Jedrzejczyk, který na výroční schůzy dostal důvěru všech a opět byl zvolen, proslovem a s přáním krásného večera. O zábavu se postarala kapela COLOR BAND. Jako každý rok, tak i letos jsme si pro hosty připravili bohatou tombolu o zajímavé ceny. Letošní rok jsme si jako první cenu připravili ELEKTRONICKÝ MECHANISMUS NA OTEVŘENÍ BRÁNY,kterou nám darovala fa DLUHOŠ s. r. o., jako druhá cena byl SATELITNÍ PŘIJÍMAČ NA DVĚ TELEVIZE. Celý večer se vydařil a účastníci se bavili do pozdních ranních hodin.