POHÁROVÁ SOUTĚŽ HOLČOVICE

Dne 21.8.2010 jsme se zúčastnili soutěže v Holčovicích. Bylo zde celkem 8 družstev mužů a 2 družstva žen. Umístili jsme se na

6. místě. Soutěž se vydařila a počasí přálo.

Fotografie zde

Reportáž na youtube zde

POHÁROVÁ SOUTĚŽ VRACLÁVEK

Dne 17.7.2010 jsme se účastnili pohárové soutěže ve Vraclávku, kde jsme obsadili 10. místo, které jsme si také vylosovali jako startovní číslo. Celou soutěž doprovázelo slunce a vedra, ale ke konci soutěže začalo silně pršet a bouřit.

Fotografie ze soutěže naleznete zde

Video ukázku naleznete zde a zde

IZBICKO - "SVATOJÁNSKÁ NOC"

Dne 26.6.2010 jsme byli spolu s obcí pozváni k našim partnerským přátelům z Izbicka v Polsku na "SVATOJÁNSKOU NOC". Naši přátelé nás uvítali a štědře pohostili. Podívali jsme se na představení tanečních souborů z Polska, také zde soutěžili o nejhezčí věnečky, které jsme pak společně i s loučemi s ohněm pouštěli po vodě, poslechli si písničky dvou polských kapel a na závěr jsme shlédli krásný ohňostroj, který trval asi 20 minut. Všem se nám tam líbilo.

Fotografie naleznete zde

VODKIÁDA VRACLÁVEK

Dne 18.9.2010 se uskutečnila ve Vraclávku netradiční hasičská soutěž pod názvem "VODKIJÁDA". Tato soutěž je vždy poslední v roce, a každé družstvo se odreáguje a užije si srandy. Jelo se dvoukolově. Soutěžš se účastnilo celkem 8 družstev. Přijelo také družstvo hasičů z Jeseníku a družstvo z Norberčan a soutěže se také zúčastnily dvě družstva ŽEN. Soutěž se vydařila, přálo i počasí.

POŘADÍ DRUŽSTVO  / MUŽI ČAS
1.    SDH Vraclávek 47:01
2. SDH Suchá Rudná 54:36
3. SDH Slezské Rudoltice 58:44
4. SDH Norberčany 64:39
5. SDH Osoblaha 68:87
6. SDH Jeseník 89:32

POŘADÍ    DRUŽSTVO / ŽENY ČAS
1. SDH Bohušov    72:70
2. SDH Úvalno 77:37

OSOBLAŽSKÉ VÁNOČNÍ TRHY SPOJENÉ S MIKULÁŠSKOU NADÍLKOU PRO DĚTI

Všechny organizace v Osoblaze pořádají dne 4.12.2010 v 9:00 hodin na náměstí a v kulturním domě v Osoblaze

VÁNOČNÍ TRHY

PROGRAM:

9:00 hod. – pravá venkovská zabíjačka u kulturního domu s prodejem výrobků a masa

10:00 hod. – zpřístupnění výstavních a prodejních prostor

V odpoledních hodinách  program dětí základní a mateřské školy v kulturním domě a na náměstí

Po celý průběh akce možnost aktivně se zúčastnit výroby adventních věnců a svícnů, zdobení vánočního pečiva a provozování vánočních zvyků. Současně proběhne soutěž o nejhezčí adventní věnec (pouze 1 na osobu), do soutěže se můžete přihlásit u paní J.Sulkové, tel.723579728.

Akci provázejí výstavky a prodej vánočního pečiva, vánočních výrobků, rukodělných prací a osoblažské krajky, možnost zakoupení obecních suvenýrů.

Jistě přijde i Mikuláš!

Možnost občerstvení u mnoha stánků: koláčky, rohlíčky, preclíky, trubičky, perníčky,

zvěřinový guláš, uzeniny, medovina, grog, svařák apod. Po setmění bude rozsvícen vánoční strom na náměstí.

Vstup volný, pro každé dítě připraven mikulášský dáreček.

VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA

Dne 18.12.2010 proběhla výroční valná hromada sdružení, na které byli vyznamenáni medailí za příkladnou práci tito členové:

Jaroslav Krupiňský

František Lainka